MDAE

blog-post

Látka vyskytující se v přírodě. Je důležité, že je rovněž v malém množství trvale přítomna v lidském mozku. Jedná se o světle žlutou kapalinu. K jeho základním vlastnostem patří to, že pomáhá zvyšovat bdělost a zlepšovat náladu. Z farmakologického hlediska se řadí mezi nootropika neboli mozkové nutricienty.

Více informací na: Zde

Popis:

Účinek

Je zajímavé, že má uplatnění i v kosmetice. Má schopnost zastavit produkci kyseliny arachidonové, jejíž přítomnost v těle má na svědomí vznik vrásek a stárnutí pokožky.

Může také pomoci při tvorbě pigmentových skvrn, (což je nahnědlý pigment, způsobený "jaterními skvrnami" - lentigo), které se vyskytují převážně na hřbetech rukou mnoha lidí nad 50 let.

DMAE je zcela netoxický a bezpečný. Nicméně, je doporučeno, aby bylo vždy dodrženo doporučené dávkování. Užívání velkého množství DMAE může mít za následek bolesti hlavy, nespavost nebo svalové napětí. Osoby trpící Alzheimerovou chorobou, depresí nebo jinou psychickou poruchou by se měli před užíváním DMAE poradit s lékařem.

Více informací na: Zde

Chemie, účinné látky

Acetylcholin je látka, která přenáší impulsy z jedné nervové buňky do druhé, a tím hraje životně důležitou roli při fyzických i mentálních funkcích. Nedostatek acetylcholinu zhoršuje mozkovou činnost. Jeho hladina se snižuje věkem a příjmem toxických látek potravou. Avšak i navzdory dobré stravě trpí mnoho lidí (pravděpodobně až 75 procent populace) nedostatek acetylcholinu. Výzkum shledal, že DMAE je velmi kvalitním zdrojem cholinu. Jedná se o speciální preparát, který je určen všem aktivním lidem, studentům a manažerům.

Zdroje suroviny